Останніми роками ринок приватного житла зазнав суттєвих трансформацій. Стрімкий ритм життя, подорожчання будматеріалів, нагальна потреба у прихистку переселенців призвели до збільшення попиту на будівлі з блок-модулів. Зведення таких конструкцій займає мінімум часу та обходиться значно дешевше порівняно з капітальним будівництвом, втім, має свої нюанси. Чи підходить швидкомонтоване житло для тривалого проживання, і в чому полягають плюси та мінуси модульних будинків, з’ясуємо у статті.

Класичний та модульний будинок: що краще
Чи варто будувати модульний будинок, відмовившись від зведення добротного традиційного житла? Щоб зробити правильний вибір, слід детально ознайомитися з характеристиками обох варіантів і провести порівняння за низкою критеріїв.
- Швидкість будівництва. Терміни виготовлення модулів на виробництві — близько двох місяців. Блоки для житла привозять на ділянку готовими, монтують і підключають до інженерних систем впродовж 2–5 днів. Ще кілька днів може зайняти облаштування фундаменту, якщо в його зведенні є необхідність. Будівництво капітальної споруди — довгий та складний процес, що може розтягнутися на місяці або навіть кілька років.
- Вартість зведення житла. Ціна модульних помешкань є нижчою за вартість будинків з цегли, дерева або бетонних блоків у середньому на 30%. Використання типових елементів, заводське виробництво знижує витрати на зведення житла. Водночас замовляючи модульний будинок, варто враховувати необхідність доплати за його доставлення і, можливо, нестандартні інженерні рішення. Перевезення блоків на віддалені ділянки може бути складним і дорогим.
- Якість. Традиційно для зведення житлових будівель використовуються цегла, дерево, піно-, газо- і керамічні блоки. Основою модульних конструкцій є металеві (інколи — дерев’яні) блоки з утеплювачем всередині. Попри високу популярність швидкомонтоване житло вважається в суспільстві бюджетним, тимчасовим і не дуже престижним варіантом. Звісно, капітальні конструкції є міцнішими та можуть слугувати до 100 років і більше. Строк експлуатації модульних будинків — 30–50 років. Втім, належний догляд, використання сучасних технологій та матеріалів дають змогу суттєво його збільшити.
- Енергоефективність. Завдяки якісному утепленню та монтажу енергозберігальних вікон і дверей модульні будівлі заощаджують тепло краще, ніж традиційні. Щоправда, через зношення матеріалів доцільно час від часу проводити енергоаудит.
З погляду впливу на екологію класичні будівлі поступаються модульним конструкціям, адже їхнє будівництво є енерговитратним і спричиняє більше викидів CO2 в довкілля.

Переваги та недоліки капітальних і модульних будинків
Модульні будинки виграють порівняно з традиційними спорудами за вартістю, екологічністю та швидкістю будівництва, втім, не дозволяють втілювати унікальні архітектурні рішення висотою понад 3.5 метри. Зазвичай це типові проєкти, які можна розширювати та модифікувати за допомогою додавання нових блоків. Для постійного проживання з реєстрацією підходять капітальні споруди та модульні будинки з фундаментом, що потребують введення в експлуатацію.
Тож якщо ви маєте специфічні вимоги до житла, готові на це витрачатися і нікуди не поспішаєте, класичне будівництво буде для вас одним з можливих варіантів. Якщо ж переїхати потрібно терміново, а бюджет обмежений, обирайте модульний будинок. З доступними варіантами споруд ви можете ознайомитися на сайті «БлокМодуль». На замовлення за попередньою домовленістю розробляємо та реалізуємо індивідуальні проєкти.