Будівництво каркасного будинку — актуальне рішення, яке дозволяє отримати комфортне приміщення для життя менш ніж за місяць. Популярність цієї технології невпинно зростає, при цьому у майбутніх власників часто виникає питання: чи потрібно реєструвати модульний будинок і які документи при цьому потрібні? Відповідь на нього шукайте у нашій статті.
Головне, без чого не обходиться будь-яке будівництво, — наявність у замовника права власності на земельну ділянку чи довіреність від її власника. Якщо ви плануєте придбати землю, зверніть увагу на такі моменти:
Нюанси оформлення дозвільної документації залежать від того, зведення якої споруди заплановано: капітальної чи тимчасової. Головна відмінність цих двох видів конструкцій — у наявності чи відсутності фундаменту:
Починаючи будівництво модульної споруди на капітальному фундаменті, необхідно отримати відповідний дозвіл, який оформляється до початку виконання робіт. Також вам знадобиться дозвіл на підключення та експлуатацію необхідних комунікацій (водопровід, електрика, система опалення, каналізація).
Якщо ви вирішили збудувати капітальний модульний будинок, реєстрація здійснюється відповідно до алгоритму:
Крім того, потрібно продумати, яким чином вивозитиметься будівельне сміття, провести облаштування території та озеленювальні роботи, а також відвідати інспекцію пожежної безпеки.
Відповідно до постанови Кабміну від 7 червня 2017 року «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що дають право на їх виконання та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію», отримання дозволів на деякі види тимчасових будівель не є обов’язковою вимогою.
Однак, якщо ви плануєте побудувати не маленьку побутівку, а добротний будинок для проживання, слід отримати пакет документів із визначенням місця встановлення об’єкта та схеми благоустрою прилеглої території.
В іншому випадку ваші дії можуть бути розцінені як самобуд. Таке порушення карається значним штрафом, а об’єкт може підлягати демонтажу за ваш кошт. Крім того, якщо не пройти процедуру реєстрації, будівлю буде неможливо підключити до комунікацій і розпоряджатися ним на власний розсуд (здавати в оренду, використовувати як заставне майно тощо).
Існує 4 варіанти розв’язання проблеми:
Нині у багатьох населених пунктах України проходять бойові дії, внаслідок яких руйнується житлова інфраструктура. Згідно з чинним законодавством України, демонтаж будівель, пошкоджених внаслідок воєнних дій чи терористичного акту, не потребує отримання спеціальних дозволів.
Компанія “БлокМодуль” працює на ринку каркасних технологій з 2007 року. Ми знаємо про модульне будівництво все, і якщо у вас виникли додаткові питання, з радістю відповімо на них під час обговорення вашого проекту.
Звертайтеся до «БлокМодуль» — ми створимо готовий до проживання котедж або садовий будиночок у європейському стилі менше, ніж за місяць!