З 2022 року в Україні стрімко зріс попит на споруди, виготовлені за інноваційною каркасною технологією. Адже після втрати чи пошкодження житла через цинічні атаки росії чимало українців переїжджають до недорогих, комфортних і обладнаних усім необхідним котеджів. У цій статті розглянемо модульні будинки, переваги та недоліки таких конструкцій.
Переваги модульних споруд
Модульні будинки — чудова альтернатива монолітним цегляним спорудам, тому вони стають дедалі популярнішими. Такі конструкції можна звести швидше, а коштуватиме це набагато дешевше, ніж розгортання традиційного капітального будівництва.
Переваги модульних будинків:
- Швидкість. Майбутнім мешканцям не потрібно чекати роками, щоб заселитися в новий дім. Блоки досить швидко виготовляються в цеху, а потім як конструктор збираються на ділянці буквально за 1-3 дні.
- Доступніша ціна. Вибір модульного котеджу для життя — це розумна економія без шкоди для комфорту. Вартість залежить від площі будинку, вибраних матеріалів і дизайну приміщення. Спеціалісти «БлокМодуль» працюють без посередників у власному цеху, тому висока якість послуг за доступною ціною гарантована. Загалом, обираючи будівництво за цією технологією, ви заощаджуєте до 50% коштів.
- Можливість будівництва за індивідуальним проєктом. У такому випадку ціна буде вищою, зате ви отримаєте котедж з унікальним дизайном і особливою атмосферою.
- Незалежність від погодних умов. Оскільки виготовлення блоків відбувається в закритих цехах, процеси не залежать від погоди за вікном. На відміну від будівництва традиційних споруд, монтаж модульних конструкцій можливий в будь-яку пору року.
- Мобільність. За потреби готовий котедж можна з легкістю розібрати та змонтувати на новому місці.
- Можливість страхування. У цьому питанні модульні споруди нічим не поступаються традиційним — їх можна застрахувати та оформити необхідний пакет документів.
- Можливість страхування. У цьому питанні модульні споруди нічим не поступаються традиційним — їх можна застрахувати та оформити необхідний пакет документів.
- Енергоефективність. Модульні будинки відповідають сучасним тенденціям і заощаджують тепло
- Можливість продумати в будинку льох або підвал. Сучасні модульні споруди можуть бути нестандартного дизайну та конфігурації, а також включати приміщення різного призначення.
- Будинок «під ключ». Ви отримаєте житло, повністю готове до проживання: в споруді будуть прокладені інженерні комунікації, виконані оздоблювальні роботи, розведена електрика, встановлена сантехніка, міжкімнатні двері та енергоефективні вікна. Що стосується опалення, за домовленістю з клієнтом монтується тепла підлога або встановлюються керамічні обігрівачі.
Недоліки модульних будинків
- Площа і поверховість доволі обмежені. Модульна споруда розрахована на 1–3 поверхи площею до 180 кв. м. Втім, цього вистачить для комфортного проживання навіть великої родини.
- Місцевість не завжди придатна для встановлення модульного будинку. Конструкції збираються за допомогою габаритного крана, що має дістатися до обраної локації та працювати там. На густозаселеній ділянці або в місцях, де вже є споруди, доступ для техніки може бути обмеженим.
- Витрати на транспортування модулів до ділянки. Ця сума може бути чималою, особливо, якщо місце монтажу знаходиться на великій відстані від заводу.
Тепер ви знаєте плюси та мінуси модульного житла і зможете прийняти оптимальне рішення. Як бачимо, недоліків у таких конструкцій набагато менше, ніж переваг, і вони доволі умовні. Головне — вибрати надійного забудовника, адже від якості виконаних робіт і вживаних матеріалів залежатиме енергоефективність будинку та ваш комфорт.
У яких випадках модульні конструкції стануть найкращим вибором
Враховуючи вищеперелічені плюси і мінуси модульних будинків, наведемо основні причини, коли замовлення такої конструкції стане оптимальним рішенням:
- Обмежений бюджет. Модульна споруда коштуватиме набагато дешевше і потребуватиме мінімального догляду. Обираючи каркасну технологію, ви заощаджуєте на заливці монолітного фундаменту та облицювальних матеріалах. До того ж вам не прийдеться шукати будівельників, розселяти їх, а після закінчення робіт — прибирати будмайданчик.
- Житло потрібно терміново. КНайпростіше та найшвидше рішення — замовити модульний будинок. Виготовлення і встановлення такої конструкції зазвичай займає приблизно 22 дні. Роботи виконуються «під ключ», і ви зможете святкувати новосілля одразу після завершення монтажу.
Якісні модульні будинки від компанії “БлокМодуль”
Працюючи на ринку з 2007 року, компанія «БлокМодуль» успішно реалізувала велику кількість проєктів. Під час будівництва ми використовуємо лише високоякісні сертифіковані матеріали, розробляємо індивідуальні рішення та дизайн об’єкта.
Звертайтесь у «БлокМодуль» — і ви отримаєте повністю готовий до проживання одно- чи двоповерховий котедж у європейському стилі менше, ніж за місяць!