В останні роки модульне будівництво стає все більш популярним як в Україні так і у всьому світі, та має досить непогані перспективи в плані подальшого розвитку. Природному зростанню популярності сприяє те, що модульні технології постійно вдосконалюються і в найближчому майбутньому можуть отримати повсюдне поширення.
У даній статті ми спробуємо розібратися, в чому ж полягає перевага зведення подібних конструкцій і, власне, як побудувати модульний будинок. Тож почнемо.
Модульний будинок являє собою конструкцію, яка збирається з готових блоків-контейнерів. Основною перевагою таких будівель є рекордна швидкість їх складання і монтажу.
Однак крім перерахованого вище, модульні будинки від компанії “БлокМодуль” мають ще цілий ряд плюсів, в порівнянні з іншими типами будівель:
простота установки і демонтажу;
мобільність – можливість швидкого переміщення модульних блоків з одного місця в інше;
придатність для експлуатації в будь-яких кліматичних умовах;
відповідність усім прийнятим санітарним і пожежним нормам, що пред’являються до будівель даного типу;
можливість прокладки і установки сучасних сантехнічних, вентиляційних та опалювальних систем;
швидкий монтаж вікон, дверей і освітлювальних приладів;
Також необхідно відзначити, що подібні конструкції класифікуються за технологією збирання, а найбільш популярними є:
1 блок-контейнери, які поставляються повністю готовими і укомплектованими;
2 збірно-розбірні контейнери (транс паки), доставка яких здійснюється в розібраному вигляді, а збірка проводиться вже на місці.
Справедливості заради зазначимо, що модульний будинок зведений за технологією першого типу обійдеться покупцеві істотно дешевше тому що не містить безлічі дорогих стикувальних елементів.
Як і будівництво будь-якої споруди, будівництво модульного будинку здійснюється в кілька етапів, від правильності дотримання яких залежить якість вироблених робіт і надійність всієї конструкції в цілому. Сама ж послідовність зведення модульних конструкцій передбачає проведення наступних кроків:
проектування будівлі з урахуванням всіх побажань замовника щодо габаритів, кількості поверхів, планування, оснащення і вибору стилю майбутнього будинку;
дослідження грунту в місці будівництва і розмітка під фундамент модульного будинку. Зведення стрічкового або стовпчастого фундаменту;
виготовлення і складання модулів (блок контейнерів) на виробничому майданчику;
погрузка на авто платформу та доставка модулів до місця будівництва;
вивантаження блок контейнерів і монтаж модульного будинку.
усунення містків холоду на стиках модулів, установка стикувальних планок зовні і всередині готового будинку, монтаж коника на покрівлі.
підключення модульного будинку до зовнішніх комунікацій
Як бачите, кількість вироблених операцій істотно менше, ніж при будівництві інших типів будівель, а часу на їх виконання йде набагато менше.
Висновок
У висновку хочеться відзначити, що популярні ще зовсім недавно технології зведення будівель поступово відходять у минуле поступаючись місцем більш прогресивним, швидким і технологічним. І якщо ви бажаєте стати власником недорогого, комфортного будинку швидкого житла, то каркасний модульний будинок виявиться оптимальним варіантом.